Verbijsterd over de schoonheid van Marokko

Hans den Ouden schrijft ons afgelopen dinsdag vanuit N’Kob weer een reisverslag van hun motorreis, momenteel door Marokko.

Wil jij al hun verhalen lezen, wordt dan lid van deze pagina op Facebook: Dia and Hans’ Motorcycle Travels.

“Verbijsterd is het woord voor de rit van vandaag. Aan het ontbijt raakten we in gesprek met twee andere Nederlanders. Ze waren met een gehuurde auto een rondreis aan het maken. Altijd gezellig als je andere reizigers ontmoet.

We vertrokken wel op tijd want er stond een lange rit op het programma. Van Demnate naar N’Kob is 275 km. Vorige keer reden we deze route niet. Toen zijn we van Aït Benhaddou naar Zagora gereden omdat de banden van Dia’s motor het ruwe asfalt van Marokko niet hadden overleefd. Banden slijten hier sneller door de grove structuur van het asfalt. Dat is wel iets om rekening mee te houden.

In Zagora zit een gerenommeerde garage, Iriki, die vlot banden kan leveren en omleggen. We reden vanmorgen meteen de hoge Atlas in. De weg was smal en niet altijd even goed, maar prima berijdbaar. Hier en daar lag er ijs op de plassen langs de weg en in de verte zagen we de besneeuwde toppen. Manoeuvrerend over het smalle weggetje bereikten we een hoogte van 1700m. Het was zonnig maar niet bepaald warm. We zagen een aantal, vrijwel verlaten, dorpjes en vervallen kashba’s. Enige tijd later kwamen we uit op een grotere weg. Die was dan evenwel weer in onderhoud en regelmatig moesten we stukjes gravelweg rijden, soms met diepe gravel. De Mitas Enduro Trail + motorbanden gaven echter geen krimp en we genoten met volle teugen. Ik kan eigenlijk geen woorden vinden om deze route te beschrijven, zo fantastisch is het.

Wat ook zo leuk is aan het rijden hier in Marokko is, dat veel mensen langs de weg een duimpje opsteken en kinderen en volwassenen naar je zwaaien. In Nederland staan mensen meestal boos naar je te gebaren dat het langzamer moet (al rij je stapvoets) en hier zwaaien ze en lachen ze naar je. Rond 13:00u stopten we voor een terrasje in Ouarzazate voor de lunch. Dat is een welvarende stad, waarschijnlijk ten gevolge van de filmstudio’s daar. De Atlas filmstudio is de grootste ter wereld en het is niet de enige. Er is nog een grote, CLA studio, en een paar kleinere.

We twijfelden even of we er een dagje zouden blijven, maar besloten toch door te rijden. De weg van Ouarzazate naar N’Kob is ook weer een feestje om te rijden. Prachtig asfalt en meanderend door het landschap. Inmiddels ben je uit de hoge Atlas, maar nog altijd op 1500m hoogte.

De Kashbah Ennakb in N’Kob is een leuk hotelletje in oud Marokkaanse stijl. De motoren staan in de garage, altijd een rustig gevoel. Het eten vanavond wordt ook door het hotel verzorgd. Morgen gaan we richting Merzouga.”

Delen op

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *