Onze trouwe lezer Johan van Ballegooijen is een ervaren motorrijder en tevens de eigenaar van de site Motorbanen.nl. Hij bezocht samen met zijn zoon twee dagen de EICMA 2026 in Milaan. Hij schreef ons zijn ervaringen en stuurde ons deze foto’s. Wij laten je meelezen (na deze foto) in de column hieronder.
EICMA 2026
Het thema van de EICMA was ‘Always the first time’. Nou voor ons was het sowieso de eerste keer, maar wat een indrukwekkend complex is dit beursgebouw. Wij komen binnen in de Porta Sud. Met direct een prachtige mini uitvoering van het Ducati Museum.

Als we naar binnen gaan zien we de grote info borden met de 10 ‘Padiglioni’ (alleen het woord al, wij noemen het gewoon een hal) die aan weerszijden van een lange corridor liggen. Achter het complex is een enorm ‘Moto Live’ terrein, met een complete crossbaan en diverse show- en stuntpleinen. Deze activiteiten maken wij niet mee, omdat wij er op de business dagen zijn en de activiteiten vinden plaats tijdens de publieksdagen.

We hebben onze 2 dagen echt nodig om alles te zien. Naast de grote bekende merken staat het er vol met allerlei ‘werkelijk nog nooit van gehoord’ merken. Op het gebied van motorkleding en accessoires, en heel veel elektronica, maar ook complete line-ups met motoren, driewielers en quads, zowel op brandstof als EV’s. Iedereen die weleens internationale beurzen bezoekt, zeker in de technische hoek, kent de hallen vol met kleinere Chinese spelers die van alles en nog wat proberen te slijten. Die zijn hier ook, maar er zitten ook forse stands tussen die voet aan de grond willen krijgen in Europa.

En een aantal van die merken die dat inmiddels gelukt is zijn zeer nadrukkelijk aanwezig. Met name de professionaliteit die CF Moto inmiddels uitstraalt is indrukwekkend, maar ook QJ Motor en het sterk in opkomst zijnde ZX Moto blazen hun partijtje mee. Ondanks al dit geweld blijven de bekende Japanse en Europese merken ongeëvenaarde stands neerzetten. Het kan niet op lijkt het wel. En iedereen op zijn eigen manier. KTM wil heel graag laten zien dat ze er weer staan met enorme uitingen tussen de gebouwen in. Honda lijkt geen standbouwer ingehuurd te hebben maar decorbouwers. Aprillia zet eens geen prachtige dames op de motoren, maar mannelijke modellen. Overigens staat de hele Piaggio groep er voortreffelijk bij met een duidelijk onderscheid tussen de verschillende merken. Zo maar een paar voorbeelden van wat merken uit de kast halen om de aandacht te trekken.

Het geheel is wel erg, laten we zeggen ‘Italiaans’ van opzet, en dan bedoel ik vooral chaotisch. Er zit geen enkele lijn in de stands qua productgroep, grootte en doelgroep. Je kan van een Chinese fabrikant van elektrische crossertjes zo de stand oplopen van Brough Superior met extreem exclusieve machines. Dat maakt het aan de ene kant heel divers, maar ook wel lastig om de aandacht erbij te houden.

Dat zorgt ervoor dat we op dag 2 erachter komen dat we toch nog wel een paar stands vergeten zijn en deze nog wel willen bezoeken. Als je dan van de ene kant van het complex naar de andere kant moet kom je erachter hoe groot het echt is. Zeker na 2 dagen de stappenteller op overwerk zetten.
Al met al een fantastische ervaring. Ik weet nog goed hoe de RAI voor mij vroeger was. Dat was fantastisch, vooral omdat ik daar als tiener rondliep en helemaal gek was van motoren. Dit gevoel kwam wel weer aardig dichtbij. Maar ik ben en blijf een groot liefhebber van de jaren ‘90 supersports en dan was voor mij het hoogtepunt toch wel het ‘Speed Legends’ tentoonstelling met o.a. de fietsen van Schwantz en consorten. En aan de overkant daarvan een paar fantastische Superbikes zoals de OW01 van Fabrizio Pirovano. Dat doet mij persoonlijk toch meer dan het nog grotere TFT scherm op de zoveelste naked die exact op al die andere lijkt. Maar ik ben dan ook een ouwe lul aan het worden en het is natuurlijk prachtig om te zien dat motorrijden zeker niet dood is!
Heb je de kans om eens naar de EICMA te gaan? Ik zeg doen!
Arrivederci a tutti!
We bedanken Johan van Ballegooijen, eigenaar van de site Motorbanen.nl voor dit artikel.
