Pas op voor gladheid na lange droogte

Let op mensen nu het sinds weken weer gaat regenen!

Na een lange periode van droogte hoopt zich vuil zoals olieresten, rubberdeeltjes en fijnstof op het asfalt op. Als het dan licht begint te regenen, mengt het water zich met deze vuil tot een spekglad, slijmerig laagje (zomergladheid). Dit zorgt voor gevaar op de weg.

  • Verraderlijke gladheid:
    Het wegdek kan net zo glad worden als bij winterse gladheid.
  • Schuimvorming:
    Soms zie je een wit schuimlaagje op het asfalt ontstaan door de combinatie van water en vuil.
  • Risicoplekken:
    Vooral in bochten, op- en afritten en bij verkeerslichten remmen auto’s veel, waardoor het vuil zich daar sterk concentreert.
     

Dus rij veilig…

  • Pas je snelheid aan:
    Rijd langzamer dan je gewend bent, zeker bij de eerste regenbui.
  • Houd afstand:
    Je remweg kan flink langer zijn door het vieze wegdek.
  • Goed weggepoetst na een dag of wat
    Na een flinke, doorlopende plensbui is het vuil van de weg gespoeld en neemt de gladheid snel weer af
Delen op

Een gedachte over “Pas op voor gladheid na lange droogte”

  1. Ik zag juist een melding van iemand die in de Ardennen onderuit was gegaan door de gladheid van warm asfalt. In Juli im Frankrijk was het warme asfalt hier en daar ook spekglad. Zodanig dat de wegbeheerders er witte kalk op strooiden, zodat het zonlicht weerkaatst werd.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *